SKP Kometa Brno – TJ Viktoria Želešice 3:5 (6:10)

1. dvouhra muži: Tomáš Krejčí  - Jiří Chytka - 0:2 (10:21, 16:21)

2. dvouhra muži: Michal Kubát - Roman Veselý - 0:2 (14:21, 13:21)

3. dvouhra muži: Jindřich Randula - Víťa Andrlík – 2:0 (21:4, 21:12)

Dvouhra ženy: Nela Ondráčková – Renata Matušková 0:2 (15:21, 11:21)

1. čtyřhra muži: Svoboda, Kubát - Chytka, Veselý 0:2 (16:21, 11:21)

2. čtyřra muži: Krejčí, Randula - Andrlík, Kolář 2:0 (21:19, 21:9)

Čtyřhra ženy: Ondráčková, Frišová – Oberfrancová, Matušková 0:2 (16:21, 16:21)

Čryřhra mix: Prokop, Frišová - Kolář, Gescheidtová 2:0 (21:12, 21:12)

________________________________________________________________________

Je to tam !!! První výhra v této sezoně je tady, ale nerodila se úplně snadno. Brněnská hala Sprint nám moc nesedí a v kombinaci s „peříčky“ je to pro nás vždycky utrpení. Navíc nováček soutěže nastupoval s obrovským odhodláním, že právě proti nám získá svoji první výhru. Pokud chceme v letošní sezoně myslet na body, tak je povinností vyhrát mužskou jedničku i dvojku, bodovat musí i Renata v ženském singlu a potom musíme urvat alespoň jeden debl.

Jirka si na jedničce poradil se soupeřem relativně snadno a zápas ukončil v okamžiku, kdy Roman v souběžně hraném duelu dohrál teprve první set. I Roman ale dokázal svůj dlouhý souboj dotáhnout do vítězného konce. To už na vedlejším kurt nastupoval nově složený pár Bohdana s Renčou a podařilo se jim získat veledůležitý třetí bod. Víťa ve třetím singlu neuspěl a neuspěl ani v deblu s Martinem, kdy pokazili především první set, když nevyužili vedení 19:16. Zápasem o bod, který by domácím vzal naději na výhru se tak stal první debl. Jirka s Romanem rychle vedli 6:1, ale soupeř nepropadl panice a dokázal srovnat krok, který udržel až do stavu 15:15. Potom ale přišla série čtyř bodů v řadě pro nás a v pohodě dohraný set. Ve druhém už jsme zápas kontrolovali a došli si pro čtvrtý bod. V mixu spolu nastoupili Martin s Peťou. Bylo znát, že nejsou sehraní a přes veškerou snahu na soupeře nestačili. Rozhodující zápas zbyl tentokrát na Renču. Ta rychle setřásla úvodní nervozitu a celkem s přehledem vybojovala vítězný pátý bod.

Reportáž ze zápasu najdete rovněž Badec.cz. Fotogalerii s podařenými obrázky Rasti Belana potom tady.