Skvělé 2. místo v turnaji družstev „O čertíkův pohár“

V neděli 10.12. se část týmu TJ Viktoria pod názvem Želešice Team zúčastnila prvního ročníku turnaje družstev v krásné nové badmintonové hale Sport centrum Kuklenská, který pořádal tým SKP Kometa Brno. Do turnaje jsme nešel tým ve složení Roman Veselý, Jirka Chytka, Bohdana Oberfrancová a Renča Matušková s velkými ambicemi a chtěli jsme spíš strávit příjemnou adventní neděli s kamarády, které letos nepotkáváme v soutěži.

Postupně jsem se utkali s týmy Koblin Team, BC Hamry nad Sázavou, LOKO Uherský Ostroh posílené Laďou Prudkým, SKP Kometa Brno a BC Smartlife Řečkovice s svým trenérem Lukášem Ploškem v sestavě. Všechny zápasy byly vyrovnané. Maximálně se dařilo holkám, které získaly body důležité v konečném hodnocení. Několik setů nám uteklo jen o vlásek: V mixu s Uh. Ostrohem 14:15, když se za stavu 14:14 opakoval sporný míček, v mužském deblu s Koblin teamem jsme smazali ztrátu 9:14, ale poslední smeč skončila v síti a prohráli jsme set 14:15, podobně skončil první set s Kometou, kdy jsme se ze stavu 10:14 dostali na 14:14 a poslední „podařený“ míček skončil těsným autem.

Vzhledem k hernímu systému nebylo průběžné pořadí k dispozici a tak se bojovalo až do úplného závěru. V konečném zúčtování nám chyběly pouhé čtyři sety na první Kometu, ale právě Kometa nám dokázala odebrat nejvíc bodů a celkové vítězství si zasloužila. My jsme byli hodně příjemně překvapeni, když se vyhlašovaly výsledky od posledního k prvnímu a Želešice team si musel dlouho počkat :-) .

1. SKP Kometa B

2. Želešice Team (Veselý, Chytka, Oberfrancová, Matušková)

3. LOKO Uherský Ostroh (A)

Druhé místo pro nás znamená postup do jarního finálového turnaje „O Luciferův pohár“.

Vítězem prvního hracího dne se stal tým Podolí, následovaný týmem Juraje Hudáka a „domácí“ Kometou A.

Leave a comment

Your comment