TJ Viktoria Želešice – Spartak PBS Brno 6:2 (12:5)

1. dvouhra muži: Jiří Chytka ? Michal Kůra 2:0 (21:15, 21:16)

2. dvouhra muži: Roman Veselý ? Martin Woznica 2:1 (21:9, 18:21, 21:13)

3. dvouhra muži: Radim Sedlák ? Zdeněk Šotner 2:0 (21:12, 21:13)

Dvouhra ženy: Renata Matušková ? Dana Herzegová 2:0 (21:5, 21:5)

1. čtyřhra muži: Chytka, Veselý - Kůra, Skokan 2:0 (21:18, 21:18)

2. čtyřhra muži: Andrlík, Kolář ? Šotner, Woznica 0:2 (11:21, 16:21)

Čtyřhra ženy: Matušková, Oberfrancová ? Hercegová, Zemanová 2:0 (21:14, 21:14)

Čtyřhra mix: Sedlák, Oberfrancová - Skokan, Zemanová 0:2 (4:21, 0:21 SCR)

_______________________________________________________________

V souboji s tradičním rivalem jsme dokázali soupeři vrátit prohru 2:6 na jeho půdě a tentokrát jsme stejným poměrem zvítězili. Jirka si tentokrát bez větších potíží dokázal poradit s Michalem Kůrou a oplatil mu tak porážku z prvního utkání. Roman vylepšil vzájemnou bilanci zápasů s Martinem Voznicou, i když v koncovkách druhých dvou setů se trápil hlavně sám se sebou. Radim si opět vydatně zaběhal v technickém souboji lehkých vah. Renata se vrátila na plac po delší pauze zaviněné zraněním, ale výpadek nebyl znát a Renča v pohodě uhrála svůj bod. Hned na to uspěli holky i v deblu a získali rozhodující vítězný bodík.) na 5:0. Víťa s Martinem ve svém deblu bod získat nedokázali. V prvním deblu měli Roman s Jirkou soupeřům co vracet z minulého zápasu a k vidění byl hodně zajímavý zápas. V prvním setu domácí celo dobu tahali za kratší konec, ale v závěru otočili set ve svůj prospěch. Podobně se vyvíjel i druhý set, kde soupeři odskočili až na 8:13. Potom ale přišla za stavu 11:14 skvělá série při Romanově podání a parádní obrat až na 18:13.  Soupeř ještě zkusil zabojovat, ale závěrečný Skokiho mávanec rozhodl o výhře domácích. V závěrečném mixu získal soupeř druhý bod, když Radim po pár míčích vzdal zápas pro zranění.

_____________________________________________________________

Tabulka naší skupiny (C) je v závěru hodně zajímavá. Želešice se posunou na 1. místo s 10 body a hned za nimi jsou Hustopeče a Spartak PBS s body 9. Hustopeče ještě čeká souboj s Ostrohem a Univerzitou a taky vzájemný zápas s Želesicemi (21.2.). Dá se předpokládat, že Hustopeče s oběma týmy z konce tabulky uspějí což by znamenalo vítězství ve skupině bez ohledu na výsledek se Želešicemi. Spartak si do Uh. Ostrohu taky jede v posledním utkání pro body a pokud tomu tak bude měl by bodů 11. Želešice by tak v zápase s Hustopečemi potřebovaly získat alespoň bod, aby skončily v tabulce druhé a postoupily do finálové části. Spartak by i při výhře 8:0 v Ostrohu měl horší skóre.

Ve skupině B už jsou jasnými postupujícími Sokol Vranovice B a SKP Kometa B. Třetí místo ve skupině B s největší pravděpodobností obsadí BC Řečkovice, nevelkou šanci má ještě ZBL Zlín. Ve skupině A ještě definitivně rozhodnuto není, ale nejblíže k postupu jsou BC Premiera C (Tomek, Lick  & spol.) a Lokomotiva Uh. Ostroh A. Teoretickou šanci má ještě Sokol Podolí C, ale musel by oba vedoucí týmy porazit a spoléhat na zaváhání některého z nich v utkáních se slabšími soupeři.