O Luciferův pohár – 8. místo

3. 3. proběhl v hale  na Kuklenské finalový turnaj O Luciferův pohár, kam Želešický tým postoupil díky druhému místu v listopadovém klání osmi týmů v Čertíkově poháru.

Tentokrát se týmu ve složení Roman, Jirka, Bohdana a Renča tolik nedařilo. Los nám přidělil hodně těžké soupeře- SKP Kometa A, tým kolem Juraje Hudák (Vranovice A) a Hamry n. Sázavou, tedy týmy složené z větší části z hráčů III. ligy. A rozdíl třídy byl přece jen znát. Navíc Jirku stále limitoval ve výkonu nedoléčený kotník. A ke vší smůle i Bohdana odkulhala z posledního zápasu s pochroumaným kotníkem.

Přesto byly k vidění kvalitní a napínavé zápasy. Roman dvakrát remizoval v singlech s hráči pozdějších prvních dvou týmů a holky dokázaly taky bodovat. Debl s Hamry nad Sázavou skončil pro Romana a Jirkou smolně 14:15, 14:15, když se svorně podělili o auty v rozhodujících výměnách.

Stejným výsledkem (14:15, 14:15) dopadl i debl v souboji o konečné pořadí s východočeským týmem Míly Sáňky . Tomu předcházel tuhý boj o první bod, kde Roman nedokázal proti Michalu Říhovi využít čtyři mečboly a prohrál úvodní set 14:15 úderem, který se zastavil o hranu pásky – ten den to tam prostě nechtělo spadnout :-( .  Ve druhém setu dotáhl soupeře z 8:14, až na 13:14, ale znovu chyběl kousek štěstí. Renča svůj zápas celkem v pohodě vyhrála, ale to nestačilo. A v posledním deblu se navíc zranila Bohdana.

Reportáž a obrázky z turnaje jsou k dispozici zde.